wtorek, 21 Sie 2018

Próbne testy gimnazjalne

glownaJak co roku odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne klas trzecich. Tym razem termin testów wyznaczono na 5, 6, 7 grudnia 2017 roku. Uczniowie bardzo odpowiedzialnie do tego podeszli. Każdy przyswoił materiał z trzech lat nauki w gimnazjum tak, jak umiał. Wszyscy potraktowali poważnie oficjalny charakter egzaminów, dlatego na czas egzaminów trzecioklasiści przyszli do szkoły elegancko ubrani. Uczniowie mieli najpierw pisać część humanistyczną z WOS-u i historii.

Po przerwie uczniowie powrócili do swych klas na test z języka polskiego. Drugiego dnia gimnazjaliści przystąpili do dwóch próbnych egzaminów. Pierwszy z nich obejmował wiadomości z zakresu nauk przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Drugi sprawdzał natomiast wiadomości z matematyki. Procedury były identyczne jak poprzedniego dnia. 7 grudnia odbył się ostatni dzień próbnych egzaminów gimnazjalnych. Punktualnie o wyznaczonej godzinie rozpoczęły się podstawowe egzaminy z języki angielskiego i niemieckiego. Składały się one z trzech części: słuchania, czytania i redagowania tekstu.

W ten sposób można było sprawdzić zasób wiedzy z trzech lat gimnazjum i przygotować się na prawdziwy egzamin. Braki informacji da się, dzięki temu, zlokalizować i na czas uzupełnić, chociażby dla własnej satysfakcji. Mimo wszystko te ciężkie dni były niezłą szkołą przetrwania, a mała dawka strachu daje zastrzyk adrenaliny, która często pomaga.

DSC06883.JPG DSC06886.JPG DSC06888.JPG DSC06892.JPG DSC06896.JPG DSC06897.JPG DSC06898.JPG DSC06899.JPG DSC06901.JPG glowna.JPG