poniedziałek, 20 Lis 2017

Tłusty czwartek
Wpisany przez Samorząd Uczniowski

paczekDnia 23 lutego w Tłusty Czwartek w naszej szkole zorganizowana została sprzedaż pączków, którą poprowadził Samorząd Uczniowski. Ten dzień, to staropolski zwyczaj i tradycja pieczenia i zjadania pączków oraz faworków (zwanych też chrustami). Ostatni czwartek przed Środą Popielcową i Wielkim Postem, a zarazem ostatnia przed Wielkanocą okazja, by beztrosko oddać się karnawałowemu nieumiarkowaniu w jedzeniu.

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i jest świętem zwyczajowym. W tym dniu prawie wszyscy pochłaniają ich duże ilości z nadzieniem różanym i nie tylko. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy powodzenie mają zagwarantowane! W ten sposób tradycji stało się zadość.