poniedziałek, 22 Sty 2018

II Konferencja "Trendy żywieniowe - młody człowiek XXI wieku"
Wpisany przez Agata Warkus

1Dnia 03 kwietnia 2017 roku w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej w Elblągu odbyła się II konferencja naukowo- szkoleniowa "Trendy żywieniowe- młody człowiek XXI wieku". Konferencja skierowana była przede wszystkim do nauczycieli wychowania fizycznego, pedagogów, psychologów  i pielęgniarek.

W czasie pierwszej edycji konferencji, w marcu ubiegłego roku, omówiono tematy związane z zaburzeniami odżywiania, skutkami stosowaniem diet "odchudzających" wsparciem psychologicznym dla opiekunów i dzieci z zaburzeniami odżywiania.Tegoroczne spotkanie ukierunkowane było na podstawy żywieniowe dzieci i młodzieży, warunki organizacji żywienia w placówkach oświatowych oraz specyficzne wymagania związane z dostosowaniem diety do poziomu aktywności fizycznej, zarówno dziecka zdrowego jak i ucznia z cukrzycą. Organizatorami konferencji byli: Gimnazjum nr 5 w Elblągu, Elbląska Uczelnia Humanistyczno- Ekonomiczna w Elblągu. Współorganizatorami:PPL "Szkol-Med"; Nowik, Najdek, Bajczyk i wspólnicy spółka Jawna w Elblągu.

1.JPG DSC06568.JPG DSC06569.JPG DSC06573.JPG DSC06577.JPG DSC06579.JPG DSC06580.JPG DSC06586.JPG DSC06588.JPG DSC06590.JPG