sobota, 21 Lip 2018

Dzień flagi

flagaFlaga- to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim. Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Tego dnia organizowane są w Polsce liczne akcje patriotyczne, które przypominają o biało - czerwonych barwach narodowych. W naszym mieście również uroczyście obchodzone było to święto na którym był i godnie reprezentował naszą szkołę Samorząd Uczniowski. Festyn przygotowany był przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących z udziałem dzieci i młodzieży z elbląskich szkół. Na początku spod Bramy Targowej z 50 metrową flagą wyruszyła kolumna wojska i młodzieży, potem odegrany został hymn państwowy Rzeczpospolitej Polski. Nastąpiły przemówienia okolicznościowe i na końcu z utworami patriotycznymi wystąpiła Orkiestra Wojskowa.

IMG_20170502_110448.jpg IMG_20170502_110742.jpg IMG_20170502_111636.jpg IMG_20170502_113618.jpg flaga.JPG