sobota, 21 Lip 2018

TYDZIEŃ KONSULTACJI RODZICIELSKICH
Wpisany przez Alicja Marchlewicz

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Elblągu serdecznie zaprasza rodziców na: TYDZIEŃ KONSULTACJI RODZICIELSKICH.

W ramach corocznie organizowanych Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2 w Elblągu w okresie od 15 do 20 maja 2017 r.  odbywać się będzie TYDZIEŃ KONSULTACJI RODZICIELSKICH. Nasza propozycja polega na umożliwieniu rodzicom i opiekunom dzieci skorzystania z indywidualnych rozmów i porad z psychologami i pedagogami w siedzibie poradni. Mamy dobre doświadczenia z lat poprzednich z takich konsultacji, dlatego też liczymy na Państwa zainteresowanie taką formą wsparcia.

Nasza propozycja jest bezpłatna. Aby ukierunkować osoby zainteresowane podajemy tematykę konsultacji:

• Jak rozwijać samodzielność i samoobsługę małego dziecka.

• Jak sobie radzić ze złością małego dziecka.

• Jak w zabawie rozwijać kompetencje dziecka niezbędne do nauki czytania i pisani.

• Jak wspomagać dziecko w nauce.

• Jak wspierać dziecko niepełnosprawne w  nauce i rozwoju, jak kierować jego przyszłością.

• Jak rozwijać integrację sensoryczną u dziecka.

• Jak pomagać dziecku pokonywać lęk.

• Jak radzić sobie z problemami w wychowaniu.

• Jak podejmować dobre decyzje w sprawach swoich dzieci.

• Jak radzić sobie z problemowym nastolatkiem.

• Jak wypełniać rolę ojca w rodzinie.

• Jak postępować, gdy podejrzewamy stosowanie przez dziecko używek.

Aby skorzystać z konsultacji należy zatelefonować do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2 w Elblągu, 55 625 82 51. Pracownik sekretariatu ustali z osobą zainteresowaną dzień i godzinę spotkania ze specjalistą. Można też przyjść do Poradni i osobście umówić termin spotkania. Zapraszamy serdecznie do nas