poniedziałek, 22 Sty 2018

XII MEMORIAŁ IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO
Wpisany przez Jacek Licznerski

DSC05384Już od kilku lat uczniowie Gimnazjum nr 5 biorą udział w integracyjnych biegach przełajowych, które organizuje Zespół Szkół nr 2 w Elblągu. Na polanie w Bażantarni spotkali się reprezentanci kilkunastu szkół i placówek oświatowo-wychowawczych, aby po raz kolejny uczcić pamięć i postać wybitnego polskiego sportowca i patrioty, olimpijczyka - Janusza Kusocińskiego. Nasza szkoła wystawiła tym razem dosyć silną, dziewięcioosobową ekipę, która wywalczyła dwa miejsca na podium.

Srebrny krążek na dystansie 600 m zdobył Dawid Kapłon. Natomiast drużynowo zajęliśmy 3 miejsce, co jest sporym sukcesem naszej reprezentacji. Do rywalizacji przełajowej na dystansie 600 m stanęli następujący uczniowie: Dominika Figlewska, Ariadna Kowalska, Dawid Kapłon, Bartosz Mączkowski, Daniel Olszewski, Michał Błaszczyk, Maksymilian Kukałowicz, Szymon Rogowski. GRATULACJE !

DSC05384.JPG DSC05388.JPG DSC05393.JPG DSC05394.JPG